Пари ціаноакрилатного мономеру мають тенденцію швидше полімеризуватися на відбитку пальця, ніж на навколишній чистій поверхні. Полімеризація проявляється у вигляді білого нальоту. Ефективність цього процесу залежить від віку відбитка пальця, умов, яким він був підданий, і способу нанесення парів.
Для оптимального обкурювання ідеальна відносно висока вологість (близько 80%). Видимість слабких відбитків та відбитків на неконтрастних (світлих) поверхнях можна покращити за допомогою спеціальних барвників.
Підйом за допомогою чорних гелевих підйомників виявився дуже ефективним засобом документування виявлених відбитків. Навіть слабкі відбитки можна знайти, сфотографувати або відсканувати за допомогою GLScan.
Упаковка кави після обкурювання ціаноакрилатом
Відбитки з ціаноакрилатом, підняті чорною гелевою плівкою
Обкурювання ціаноакрилатом виявилося дуже ефективним процесом, особливо на тих поверхнях, які не піддаються обробкою дактилоскопічними порошками (наприклад, пластмаси).
Ціаноакрилатна рідина BVDA спеціально розроблена для розробки відбитків пальців, тому замість швидкого затвердіння (застигання в нагрівальної посуді) велика частина або вся рідина випаровується.
Відбиток пальця на балончику після обкурювання
Відбиток пальця знятий за допомогою чорної гелевої плівки
Відбиток пальця на чорній гелевій плівці після інвертування кольорів