BVDA Розчини для фарбування ціаноакрилату

До обраного

Розчини для фарбування ціаноакрилату

Після проявлення відбитків пальців ціаноакрилатом, можна наносити флуоресцентні фарбуючі розчини для поліпшення контрасту слабких відбитків пальців та відбитків на світлих поверхнях. Методи нанесення включають розпорошення, занурення, протирання і нанесення пензлем. Після ополіскування водою, для видалення надлишків фарбувального розчину, об'єкт сушать та досліджують за допомогою відповідного джерела світла та окулярів. Джерело світла збуджує флуоресценцію барвника з фарбувального розчину.

Окуляри повинні пропускати тільки світло флуоресценції, а не світло, яке використовується для збудження. Залежно від природи об'єкта з відбитками пальців (який не повинен флуоресцентувати в діапазоні флуоресценції барвника) та наявності відповідного джерела світла і фільтрів, можна вибрати один з наступних розчинів для фарбування.

Basic Yellow 40

Basic Yellow 40 — відмінний барвник для ціаноакрилату. Він флуоресцентує в синьому світлі (використовуйте жовті окуляри/фільтри для перегляду та фотографування флуоресценції). Розчини можна розбавляти.

Обгортка банки, оброблена ціаноакрилатом і забарвлена Basic Yellow 40. Збудження: 450 нм, фільтр: 495 нм.

Деталь обгортки банки, оброблена ціаноакрилатом і забарвленої Basic Yellow 40. Збудження: 450 нм, фільтр: 495 нм.

Basic Red 14

Basic Red 14 — червоний барвник, який флуоресцентує при зеленому світлі. Фонове забарвлення декілька сильніше, ніж у Basic Yellow 40.

Збудження здійснюється зеленим світлом (близько 530 нм). Необхідний фільтр камери повинен пропускати світло з довжиною хвилі більше ніж 590 нм (червоний).

Банка содової, обкурена ціаноакрилатом та забарвлена Basic Red 14

Флуоресценція відбитків пальців, забарвлених Basic Red 14. Збудження: 530 нм, флуоресцентний фільтр: 590 нм.

Ardrox

Флуоресценція Ardrox викликається довгохвильовим УФ-випромінюванням. Недоліком Ardrox є поступове зникнення флуоресценції (протягом декількох місяців).

Ціанокрилатні відбитки на дні пластикової чашки

Відбиток пальця, забарвлений Ardrox. Збудження за допомогою УФ, без фільтра на камері.

Safranin O

Safranin O — це барвник для ціаноакрилату, який флуоресцентує при зеленому світлі (використовуйте червоні окуляри/фільтри для перегляду і фотографування флуоресценції). Флуоресценція менш сильна, ніж у Basic Yellow 40.

Білий текстурований пластик (PE), обкурений ціаноакрилатом. Відбитки не видно ні при косопадаючому, ні при епіскопічному освітленні.

Білий текстурований пластик, обкурений ціаноакрилатом та забарвлений Safranin O (розбавленим 1:100 етанолом). Збудження: 530 нм, фільтр: OG590.

Rhodamine 6G

Rhodamine 6G являється виключно сильним флуоресцентним фарбником для ціаноакрилату. Як і Safranin O, він флуоресцентує при зеленому світлі.

Кур'єрський пакет обкурений ціаноакрилатом

Ціаноакрилатний відбиток пальця на кур'єрському пакеті, забарвлений Rhodamine 6G на основі петролейного ефіру

Sudan Black (Solvent Black 3)

Sudan Black — це нефлуоресцентний барвник в суміші етанол/вода, який також можна використовувати для фарбування ціаноакрилату (наприклад, коли поверхня з відбитками флуоресцентна або стала флуоресцентною після більш раннього нанесення флуоресцентного барвника).

Ціаноакрилат забарвлюється в синій або чорний колір в залежності від ступеня абсорбції.

Sudan Black

Sudan Black розробив відбиток на прозорому пластиковому пакеті (PE)